Keturių kartų Salomeika. Rekviem Vytauto šonkauliui.

<…> Mano įsitikinimu, vienintelis variantas, kuris užtikrintų mokyklos istorijos tęstinumą yra sugrąžinti jai kunigaikštienės Birutės vardą. Ir nėra sąžininga, kad vyriškoji mokyklos dalis – Vytauto Didžiojo gimnazija – išlaikė visus istorinius pavadinimus, o šonkaulinės Birutės tęstinumui dedamas taškas. <…>

Man atrodė ypatinga eiti į tą pačią mokyklą, kurią baigė mano mama. Ir kur mano močiutė medicinos sesele dirbo. Ir kai atėjo laikas leist į mokyklą pirmąją mūsų su klasioku dukrą – buvo didelė pagunda ketvirtos kartos atstovę per tą pačią pilkąją salę praleisti. Bet jau buvo stojusios suslo-sutemos, tai metėm vaiką į Gerą pradžią, o kai mokyklon žengė kitos trys – tai jau visai kitur gyvenom, dilemos nebebuvo.

Toliau skaityti „Keturių kartų Salomeika. Rekviem Vytauto šonkauliui.”

#beskambučio

bty

Nu net gėda, kad žmogus esi taip lengvai triggerinama būtybė… Tiek metų evoliucijos, apšvietos, darbo su savim, kaip rūšim ir individu – ir vistiek,  pamatai antipavlovišką (!) hashtagą #beskambučio, paskaitai, kad spektaklio premjera tavo mokykloje, primeti, kad tą vakarą dar būsi Vilniuje – ir žiūrėk, jau stumi savininkišku mostu centrinio įėjimo duris, įėjus per garsiai aiškini, kad rūbinė tai yra apačioj, kam šovė į galvą paltus kabinti pirmąjame priestato aukšte. Paskui sodini vaiką ant palangės, ant kurios tiek visko būta – ir jau beveik galėtum eiti namo: Toliau skaityti „#beskambučio”